Agroturystyka

Od maja do września, serdecznie zapraszamy osoby indywidualne oraz małe grupy pragnące kameralnego wypoczynku w ciszy i spokoju, na pełnym luzie. To wymarzone miejsce dla tych, który ponad komfort miękkiego łóżka przedkładają pasję wędrowania i odkrywanie uroków miejsc niezwykłych.
Na przytulnym poddaszu (drewno i gliniane tynki) Ekomuzeum do dyspozycji naszych Gości oddajemy salę ogólną przeznaczoną dla zgranej grupy do 10 osób – spanie na wygodnych, nowych materacach we własnych śpiworach.
Można też rozbić namiot na łące, zameldować się w „wiejskiej izbie” lub w hamaku na tarasie „Pod leniwą jaszczurką”.
Na parterze Ekomuzeum dostępna jest wyposażona kuchnia, jadalnia i łazienka. Wnętrza Ekomuzeum wykończone są naturalnymi materiałami (drewno, glina).
Sami nie gotujemy, ale polecamy smakołyki od naszych sąsiadów i pyszne posiłki w „Dworze Dobarz„. Na dłuższy pobyt kilku- (kilkunasto-) osobowej grupy pomożemy znaleźć osobę gotującą pyszne, wegetariańskie jedzonko.
Na miejscu do dyspozycji gości: 4 rowery, 4 hamaki, miejsce na ognisko, bogata biblioteczka przewodników i atlasów, zioła i sezonowe owoce nie znające chemii.
Po uzgodnieniu możliwość organizacji na miejscu niezbyt hucznych imprez. Zachęcamy też do organizacji u nas swoich warsztatów, zajęć, pokazów itp.
Niestety nasze psy nie tolerują innych czworonogów, więc przyjazd z własnymi zwierzętami nie jest możliwy.
Naszym gościom pomożemy zaplanować wycieczkę na obserwacje ptaków, łosi, bobrów, tropienie wilków, na storczykowe bagienne łąki, rozgrzane wydmy pełne motyli, do tajemniczych borów bagiennych, na pokaz pieczenia sękacza lub pisania wielkanocnych pisanek, na piechotę, na rowerach, na spływ kajakiem meandrami Biebrzy! Polecamy też atrakcje w naszym Ekomuzeum!
Serdecznie zachęcamy do przestrzegania ekoturystycznych zaleceń.