Ekoturystyczna Majówka 2019 – zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na niebanalną, ekoturystyczną Majówkę na podlaskiej wsi w pobliżu Biebrzańskiego Parku Narodowego. Będzie kameralnie, bezpiecznie, miło i mądrze. Bez zbędnej komercji i pośpiechu.
Przez 5 dni wspólnie zasmakujemy przyrody Biebrzańskich Bagien (wędrówka po Biebrzańskim Parku Narodowym, spływ kajakowy Biebrzą, „leśne kąpiele”, ptasie koncerty), poznamy tajniki odpowiedzialnej turystyki (ekoturystyka, etyka outdoorowa Leave no trace), własnoręcznie spróbujemy lokalnego rękodzieła (nauka tkania na krosnach) i spotkamy się ze zdrową ziołową kosmetyką (przygotujemy kilka delikatnych specyfików do pielęgnacji skóry). Będzie nawet trochę czasu wolnego na leniuchowanie w hamaku, ale możemy podpowiedzieć z jakich innych atrakcji w okolicy warto wtedy skorzystać.

Bagna Biebrzańskie o tej porze roku oferują esencję wszystkiego co najlepsze: spektakularne rozlewiska Biebrzy, kaczeńcowe łąki, ptasi gwar, koncerty płazów, seledynową zieleń budzącej się roślinności, zapierające dech krajobrazy, no i co ważne – jeszcze brak komarów :)

Gospodarstwo Ekoturystyczne i Ekomuzeum „Na Karczaku” to dobra baza wypadowa do największego polskiego parku narodowego (Biebrzańskiego), świetne miejsce na kameralne warsztaty (tkackie, tworzenia naturalnych kosmetyków) i błogi wypoczynek w czystym środowisku.

Ekoturystyczna Majówka to dobra okazja na wiosenne przebudzenie i rozbudzenie swojej energii, popadnięcie w zachwyt nad przyrodą, pobudzenie kreacji i odtworzenie więzi z naturą.

CENY NOCLEGÓW na Karczaku w czasie Majówki:
Sala ogólna w Ekomuzeum – max. 8 osób (wyposażona w wygodne, nowe materace, prześcieradło, jasiek, potrzebny własny śpiwór) – 150 zł/os./pobyt 1-5.05.
Pokój 3 osobowy z łazienką (łóżka: 2- i 1-osobowe) – 480 zł/pobyt 1-5.05
Rozbicie namiotu – 100 zł/os./pobyt 1-5.05

WYŻYWIENIE WEGETARIAŃSKIE – 220 zł (1.05 – kolacja, 2-3-4.05 – śniadanie i obiadokolacja, 5.05 – śniadanie i obiad).

CENA ATRAKCJI – 475 zł obejmuje: wędrówka po Biebrzańskim Parku Narodowym z przewodniczką, spływ kajakowy z przewodniczką, warsztaty tworzenia zdrowych kosmetyków wraz z niezbędnymi materiałami, nauka tkania na krosnach wraz z niezbędnymi materiałami, „kąpiel leśna”, bilety wstępu do Biebrzańskiego Parku Narodowego, codzienne ogniska jeśli pogoda pozwoli, wprowadzenie do ekoturystyki. Można zrezygnować z 1 atrakcji z całego pakietu (co obniża cenę) – ustalenia indywidualne e-mailem.

RABATY NA NOCLEGI:
20% – przy rezerwacji i wpłaceniu zadatku do 31.01
15% – przy rezerwacji i wpłaceniu zadatku do 28.02
10% – przy rezerwacji i wpłaceniu zadatku do 31.03
5% – dla gości, którzy przyjadą komunikacją publiczną lub rowerem, dla osób angażujących się w ochronę przyrody, dla Honorowych Dawców Krwi, dla co najmniej 4 osób w grupie, dla wszystkich innych, którzy zachęcą nas do udzielenia im rabatu.

ZNIŻKI – jeśli cena jest jedyną przeszkodą Twojego przyjazdu – odezwij się, może coś wymyślimy (np. możliwa jest rezygnacja z 1 atrakcji z całego pakietu).

W cenę nie są wliczone lokalne przejazdy samochodem do BPN (na wędrówkę bagienną, „leśną kąpiel”, spływ kajakowy i obserwacje ptaków) ani ubezpieczenie NNW uczestnictwa (posiadamy OC w ramach agroturystyki).

DZIECI. Możliwy jest przyjazd z dziećmi, które potrafią przebywać we wspólnej przestrzeni w grupie nie zaburzając spokoju (dotyczy to głównie noclegu, bo spanie jest we wspólnej sali). Dla dzieci atrakcje i wyżywienie są tańsze łącznie o 50 zł.

ALERGIE. Mieszkamy na wsi. Są tu owady, psy i koty, a także zwykły wiejski kurz.

ZWIERZAKI. Z uwagi na obecność naszych 4 sierściuchów, prosimy o nie przywożenie swoich pupili.

REGULAMIN POBYTU > http://karczak.pl/agroturystyka/regulamin-pobytu/

ZGŁOSZENIA. Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego https://goo.gl/forms/P2m1y4f3JWVKrBr33 oraz wpłatę zadatku 50% (nr konta podam mailem). Ilość miejsc ograniczona do kilkunastu.

CO PRZYWIEŹĆ:
śpiwór
lornetka do obserwacji przyrody
przyda się aparat fotograficzny
na wycieczki terenowe: ubranie terenowe odpowiednie do warunków pogodowych, buty turystyczne i kalosze
na spływ: nakrycie głowy, ochrona przeciwsłoneczna, odzież stosownie do warunków pogodowych, można wziąć rękawiczki typu rowerowego
butelka wielorazowa na wodę
termos

Więcej informacji: Małgorzata Górska, tel. 605072963, e-mail: ekomuzeum@karczak.pl

Wydarzenie na Fb >>>

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii ekoturystyka, Nadchodzące wydarzenia, promocja z okazji..., przyroda, rękodzieło. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.